Edinilmesi Gereken İyi Alışkanlıklar

iş tatil ikileminde hepimizin durumu bu işte
iş tatil ikileminde hepimizin durumu bu işte

1-net bir hedef belirleyin
Net bir hedef olmadan tam olarak ne istediğinizi tanımlamak zordur. Gerçekten ne istediğinizi görselleştirmeye başlayın. Hedefinizi yazmak, onu gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

2-net bir plan oluşturun

Ne istediğini biliyor olabilirsin ama bunu nasıl başaracağını bilmiyorsan, büyük ihtimalle başarısız olacaksın. Hedefinize ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız her adımı parçalayan bir planın ana hatlarını çizin. Küçük adımlar büyük değişimlere yol açar.

3- öz güveninizi güçlendirin.
Toplumda başarılı olanların hepsinin ortak noktası özgüvendir. Başladığınız şeyi başarmak için yeterince iyi olduğunuz zihniyetini geliştirmeniz gerekiyor. Bunu yapabilirsiniz , önce inanın.

4-alışkanlıklar oluşturun

10 kat etkili. Ne yaptığınız hakkında ne kadar çok düşünmek zorunda kalırsanız, zihninizin merak etmeye başlama şansı o kadar artar. Sistemler ve alışkanlıklar, tahminleri ortadan kaldırır ve size adım adım izlemeniz gereken net bir süreç sunar.

5-zamanınızı değerlendirin

İnsanların işe gittikleri için “vaktim yok” dediklerini sık sık duyarsınız ve sonra gecenin geri kalanını boş boş dolaşarak geçirdiklerini görürsünüz. Gününüzü planlayın, önemli görevleri yerine getirirken eğlenmek için yeterli zamanınız olacaktır.

6-küçük başlayın

Genellikle disiplinden yoksun olduğunuzda, her şeyi aynı anda yapmanız gerektiğini düşünürsünüz. Görevleri yönetilebilir parçalara ayırmayı öğrenin. Daha fazlasını yaptığınızı göreceksiniz , ve ne kadar daha keyifli olduğuna hoş bir şekilde şaşıracaksınız.

7-kendinize iyi bakın

Güçlü zihinsel ve fiziksel sağlık, öz disiplin eksikliğini yok etme savaşınızda size yardımcı olacaktır. İyi yemek yemelsiniz ve düzenli olarak egzersiz yapın, olumlu bir kendi kendine konuşma süreci geliştirin. Hareket , zihninizi temizlemeye yardımcı olacaktır.

8-kendinizi sorumlu tutun

Her zaman arkadaşlarınızdan veya ailenizden sizi sorumlu tutmalarını isteyebilirsiniz ama onlar orada olmadığında ne olur? Öz sorumluluk geliştirmek , kontrolü size verir. Tetikleyicilerinizi tanımlayabilir ve bunlara göre davranabilirsiniz.

9-tutarlılık anahtardır.
Bakın planlandığı gibi çalışmayan ve gitmeyen günler olacak ama bunun genel planınızı mahvetmesine izin vermeyin.Oyuna geri dönün ve zaferi eve getirin.

Son olarak :

  • Gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarın :
    -düşüncelerinizi kontrol edin
    -başarılı bir yaşam kurun.

About the Author

Melih Melik SÖNMEZ
1976'da İstanbul'da doğdum.